Σάββατο 18 Ιουνίου 2011

Ολυμπιακός Λιοσιων 3 - Αναγεννηση Πετρουπολης 1

Νικηφόρο και το 3ο παιχνίδι που έδωσαν οι νέοι του Ολυμπιακού Λιοσίων με την Αναγέννηση Πετρούπολης για το τουρνουά.
Η ομάδα μας δεν είχε και το καλύτερο ξεκίνημα αφού βρέθηκε να χάνει με πέναλτι 0-1 στο πρώτο ημίχρονο.
Τα παιδιά όμως δεν αργησαν να βρουν τον εαυτό τους και παρα το  σκληρό παιχνίδι των αντιπάλων κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι παίζοντας καλό ποδόσφαιρο.

Οι αντίπαλοι το μόνο που έκαναν ήταν  διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή και γι αυτό απέβαλε και τον αρχηγό τους, που από το πρώτο λεπτό ήταν πολύ εκνευρισμένος και αυτό το έβγαζε και στο γήπεδο.
Στο πρώτο ημίχρονο τραυματίστηκε  (φωτο) και o πρώτος σκόρερ της ομαδας στο τουρνουά, Κώστας Σωτηροπουλος και έμεινε για πέντε λεπτά εκτός γηπέδου, αλλά το πάθος του όμως ήταν μεγαλύτερό από τον πόνο στο πόδι του  έσφιξε τα δόντια και μπήκε να συνεχίσει, και στην πρώτη φάση βάζει και το πρώτο του γκολ από τα δυο που πέτυχε.