Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2012

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΠΛΟ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ

Σπουδαίο διπλό πήρε ο Ολυμπιακός Λιοσίων στην στρούγκα της Χρυσουπολης, γυρνώντας το ματς αφού ο Άγιος Ιερόθεος προηγήθηκε στο 26' με τον Τζούλια.
Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο. Στο πρώτο ημίχρονο ο Άγιος ήταν καλύτερος από τον Ολυμπιακό που μπήκε χαλαρά στο ματς με πολλά λάθη.Έτσι έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο να κάνει το παιχνίδι του και φυσικό ήταν να προηγηθεί.
Στο δεύτερο ημίχρονο άλλος Ολυμπιακός κατέβηκε στο γήπεδο, πίεζε πολύ, δεν έκανε λάθη και παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς στο 71' με τον Λάππα στο ντεμπούτο του.
Συνέχισε να πιέζει ο Ολυμπιακός και λίγα λεπτά αργότερα , στο 78' ο Φίπε έκανε το 1-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΓ. ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Καραγιώργος, Οικονόμου, Πασχαλίδης, Λαγκαδινός, Κυριακόπουλος, Λουκάκης, Γεωργίου, Τράπαλης (66′ Ντουλές), Φουντουλάκης (46′ Μπακογιώργος), Αβίτογλου, Τζούλιας (77′ Τζεβελέκος)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ: Σταματίου, Δούκας (73′ Ρουμπης), Τριφύλλης, Τόμπρος, Μπαλτιμάς, Ζούλης, Λάπας, Φίπε (89′ Τεννες), Μέμλικας (60′ Τομαρας), Κάρρο