Πέμπτη 28 Ιουνίου 2012

Πεύκη 3:1 Περαμαϊκός

Οι φωτογραφίες είναι από το πρακτορείο IN TIME

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΑΛΗΘΙΝΟ!!!!!!!
Η Πεύκη κατάφερε στα υπολειπόμενα λεπτά που χρωστούσαν οι ομάδες να κάνει το 3-1 με πέναλτυ του Ετόκα!!!
Και έτσι οι δύο ομάδες οδηγούνται φυσιολογικά σε μπαράζ!! Βέβαια τα έχουμε δει όλα φέτος και θα περιμένουμε πάλι τον ορισμό της ΕΠΟ σχετικά με τον πολύπαθο αγώνα!
Πολλή αστυνομία, λίγος ο κόσμος στην κερκίδα, πολλοί όμως αυτοί που έβλεπαν από έξω από τα κάγκελα...

Ο αγώνας για τα μπαράζ ανόδου στην Δ' Κατηγορία (9ος όμιλος) διεκόπη στο 86ο λεπτό λόγω επεισοδίων που ξέσπασαν γύρω από το γήπεδο ανάμεσα σε οπαδούς... Το σκορ εκείνη τη στιγμή ήταν 2-1 υπέρ της Πεύκης.
Για την ακρίβεια, σε εκείνο το χρονικό σημείο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ και ξαφνικά κουκουλοφόροι και κρανοφόροι ξεκίνησαν επίθεση προς τους φίλους των φιλοξενούμενων.
Το αποτέλεσμα ήταν τέσσερις τραυματίες εκ των οποίων τρεις μαχαιρωμένοι φίλαθλοι!
Ευτυχώς διεκομίστηκαν γρήγορα στο νοσοκομείο και μετά από τις πρώτες βοήθειες πήραν εξιτήριο.
Η συμπλοκές συνεχίστηκαν με τους εμπλεκόμενους να χρησιμοιποιούν λοστούς, πέτρες, καδρόνια, μολότωφ, φωτοβολίδες και μαχαίρια.
Όπως είναι εύλογο, τα επεισόδια δεν είχαν πραγματική σχέση με τις ομάδες ή το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο, αλλά σύμφωνα με μαρτυρίες ήταν στα πλαίσια των συνεχιζόμενων ενεργειών βίας μεταξύ των οπαδών του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού.
Ο αγώνας δεν τελείωσε, όπως είναι φυσικό, και πλέον η ΕΠΟ όρισε τη διεξαγωγή των τελευταίων λεπτών και των όποιων καθυστερήσεων την Τετάρτη 27 Ιουνίου στις 5μ.μ. στο ίδιο γήπεδο.