Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΟΣΙΩΝ 2 - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 1 (87Photos)

Καλό και δυνατό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες έγινε σήμερα στο ΔΑΚ Ιλίου μεταξύ της ΟΜΑΔΑΣ μας και της Ηλιούπολης.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε μια δυο ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ αλλά δεν τα κατάφερε.
Η Ηλιούπολη ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 52'.
Στο 53' μπήκε αλλαγή ο Μπαλογιάννης και στο επόμενο λεπτό 54' με ωραία ενέργεια απο αριστερά  έκανε το 1-1.
Στο 65' βγήκε με κόκκινη (δεύτερη κίτρινη) ο Μπουφίδης.
Στο 70' οι φιλοξενούμενοι έμειναν κι αυτοί με δέκα, αφού αποβλήθηκε ο Συμεών με κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης (αγκωνιά) πάνω στον Τσέλα.
Στο 75' το παιχνίδι γύρισε   υπέρ της ΟΜΑΔΑΣ μας αφού έγινε πέναλτι πάνω στον Τσέλα και ο αμυντικός πήρε την άγουσα προς τα αποδυτήρια με κόκκινη κάρτα , αφήνοντας την ομάδα του με εννέα παίχτες.
Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Τσέλα και ευστόχησε κάνοντας το τελικό 2-1.

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΕΔΩ
Tα υπόλοιπα παιχνίδια:
Το ισόπαλο 0-0 του Χαραυγιακού, στην έδρα του, απέναντι στον Γκυζιακό του στέρησε μεν τους βαθμούς της νίκης αλλά δεν στάθηκε αρκετό να τον εκτοπίσει κι από την κορυφή της βαθμολογίας.
Στα υπόλοιπα τέσσερα παιχνίδια, ξεχώρισαν οι εκτός έδρας νίκες του Χολαργού και της Ελπίδας Αγ. Αναργύρων με το ίδιο αποτέλεσμα (1-0) απέναντι στους Αγ. Αναργύρους και την Δάφνη Παλαιού Φαλήρου αντίστοιχα, με την τελευταία να συνεχίζει να είναι στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς βαθμούς. Παράλληλα το παιχνίδι της Αγ. Ελεούσας με τον Αίαντα Ταύρου τελείωσε ισόπαλο 1-1