Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

ΞΕΜΠΟΥΚΩΜΑ ΜΕ ΠΕΝΤΑΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΙΟΣΙΑ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΓΙΑΞ

Ο Βαλεντίνος Ρεζτσόβ με ωραίο σούτ κανει το 0-3

Το πιο εύκολο φετινό διπλό πήρε η ομάδα μας μέσα στον Ταύρο επί του Αίαντα με 5-1.
Τον χορό των τερμάτων άνοιξε ο Παναγιωτακοπουλος με πολύ ωραίο σουτ από δεξιά κάνοντας το 0-1 στο 4' λεπτό.
Σειρά είχε ο Βατίστας που με υπέροχο γυριστό, άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα στο 8' κάνοντας το 0-2.
Το 0-3 έκανε ο Ρέζτσοβ στο 14' με δυνατό σουτ στον αέρα (φωτο) και δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο τερματοφύλακα να αντιδράσει.
Επόμενος  για κάποιο γκολ ήταν στο 39' ο Λούκας που με σουτ έκανε το 0-4 και με αυτό το σκορ τελείωσε το ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο αξιοσημείωτο ήταν η επιστροφή του Λάκη Στρατή μετά από απουσία πέντε εβδομάδων λόγω τραυματισμού.
 Η επιστροφή του ήρθε με τον καλύτερο τρόπο αφού λίγο μετά την είσοδό του στο παιχνίδι έγινε ο πέμπτος που σκόραρε στο σημερινό παιχνίδι κάνοντας στο 75' το 0-5.
Το μόνο που κατάφερε ο Αγιαξ ήταν να βάλει το γκολ της τιμής στο 77' με τον Σπανάκο..