Σάββατο 18 Οκτωβρίου 2014

ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΛΙΟΣΙΩΝ

Νέοι Ολυμπιακού Νέων Λιοσίων 2014 - 2015

Για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος νέων της ΕΠΣΑ, οι νέοι κέρδισαν με 2-1 την Χρυσούπολη και την γκρέμισαν από την πρώτη θέση που ήταν μέχρι και σήμερα.

Οι νέοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και πολύ νωρίς προηγήθηκαν με 1-0 με γκολ του Κωνσταντίνου Γυρνά. Ο ίδιος παίχτης έχασε και πέναλτι, χάνοντας την ευκαιρία να πάει η ομάδα στα αποδυτήρια με το 2-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε πάλι δυνατά και πάλι ο Γυρνάς με ωραίο σουτ έκανε το 2-0.

Γυρνάς Κωνσταντίνος..ο σκόρερ των δύο τερμάτων
Αμέσως μετά το γκολ η ομάδα άρχισε να κουράζεται και να κλείνετε στην άμυνα και φυσικό ήταν να πιέσει η Χρυσούπολη καταφέρνοντας να μειώσει σε 2-1 χάνοντας ακόμη μερικές καλές ευκαιρίες.

Άλλο τέρμα δεν μπήκε και το ματς τελείωσε με 2-1 υπέρ της ομάδας μας..